co posloucháš?

29. října 2015 v 23:30 | all names were taken |  Co není tak úplně deníkem
Když se mě někdo zeptá co poslouchám, odpovídám: "skoro všechno." Oni protáčí oči v sloup a zaškatulkují mě jako jednu z těch, kteří o kapelách/zpěvácích/zpěvačkách nemají přehled a proto odpovídají právě takhle, asi že se jako stydí...fakt nevím.

zbytek pod perexemJá toho ale opravdu poslouchám mraky. A různé žánry. Miluju rock (klasiku, hard-rock i alternativní, sem tam pop-rock). Taky jazz. Ráda si pustím i vážnou hudbu (ať už jde o moderní filmové soudtracky nebo etudy Němců, kteří už jsou dávno pod zemí). Klavírní a kytarové počiny různých laiků, samouků a amatérů na youtube, Nohavicu s Krylem, a třeba Xindla. Nemůžu se naposlouchat kapely Of Monsters and Men a jim podobných. Tvrdých Queens od the Stone Age ani ospalých Radiohead.

Pak jsou tu desítky písniček, o které bych nejspíš ani nezakopla, ale jednu poslouchal spolužák, druhou zpívala kamarádka, třetí hrál přítel na kytaru. Čtvrtou jsme spolu se sestrou zpívaly s babičkou, když zadělávala na placky. Další dělaly hudební doprovod v oblíbeném filmu. TUHLE bratr 13, 14 let zpátky pouštěl pravidelně každou neděli při povinném úklidu, aby z něj něco měli i sousedi. Za TUHLE se dodnes stydím. Kdysi jsem jí z legrace poslala sestře po tom, co jsem jí kdovíjak vyšťourala na internetu. TAHLE je pro mě otřesná, ale kousek jí hrál při předtančení takže pokaždé, když jí zaslechnu, se usměju... Mohla bych pokračovat donekonečna.

A nakonec podivní týpci, které nedovedu zařadit (ale stejně je žeru). Tom Lehrer - mimo jiné matematik. Potom chlapík, co si říká Passenger. Sympaťák s kytarou, který ví, jak nezabít hudbu komercí. Kymia Dawson s jejími někdy až nechutně upřímnými texty. Pán, který zpíval o dni, kdy zemřela hudba. A taky ten blbeček, kteý z toho udělal něco docela jiného. Ještě sem hodím jednu, co mi Mates kdysi nastrčil do empétrojky asi proto, aby se pak mohl bavit mojí reakcí.

Říká se, že hudba je lék. Je to taky úžasný antistres. Umí přinutit k zamyšlení, rozveselit, rozplakat. Jsou to vzpomínky a jsou to emoce. Spousta lidí říká, že život bez hudby si neumí představit. Já taky ne a když se o to snažím, je to představa depresivní. Proto (a taky proto, že už je pozdě a já musím zítra brzy vstávat) to balím a jdu do sprchy. Samozřejmě zpívat :P Spolubydlící je nejspíš zvyklá. Chudák.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

The World Turned Upside Down

if buttercups buzz'd after the bee
if boats were on land, churches on sea;
if ponies rode men and if grass ate the cows
and cats should be chased into holes by the mouse;
if mamas sold their babies
to the gypsies for half a crown;
if summer were spring and the other way around,
then all the world would be upside down.