insomnia (seemingly pointless entry, partly in English for no apparent reason)

2. září 2015 v 23:52 | all names were taken |  Deníček

zbytek pod perexem

 

Je včera, 23:38. Ulehám do postele s vědomím, že je to zbytečné. V břiše to tlačí a v krku knedlík.

Je dneska, někdy mezi 1. a 3. hodinou ranní. Spánek, ten hajzl, nepřichází. Dlouhou chvíli si krátím převalováním a žmouláním polštáře.

3:12 - Mrknu na hodinky vedle postele. Zvedám se. Navštívím kuchyň, pak koupelnu. Padám na postel. Hlava třeští. Mozek ne a ne vypnout. Sobeckej pitomec.

3:28 - Další kontrola hodinek. Zkouším, zda si pamatuji předešlé časy, abych je později mohla uvést v mírně zmateném zápisu do Deníčku. Jde to bez problému - mám dobrou paměť na čísla.

Někdy po půl třetí - Pes se vzbudil. Slyším, jak v obýváku kýchá - to on dělá poslední dobou často, sotva se o něco čenichem otře. Za chvíli je u mě v posteli. Hladím ho dokud neusnu.

6:30 - Zjišťuji, že jsem včera nevypnula budík, a lituji, že už nevlastním Nokii 3410, se kterou bych mohla švihnout o stěnu...opět navštívím kuchyň a koupelnu, opět se vracím do postele. Že venku svítí sluníčko překvapivě problém není a tentokrát bez problémů usínám.

cca 7:30 - Nesnáším tenký zdi a nesnáším jak sousedi mají postel (stejně jako já) nalíplou na stěně. Taky nesnáším fakt, že soused je tak zatraceně hlasitej a že jim ta postel tak vrže. Je půl. osmý. ráno. Lidi, ovládejte se! =_=''

Tak jsem to zkrátka vzdala, vstala, na svůj neuvěřitelně ošklivě zbarvený Kuraprox (růžovej se zelenýma štětinama) jsem napatlala údajně bělící Elmex a po důkladném ošmudlání svých dentes incisivi, canini, premolares a molares (včetně dvou nakřivo prorůstajících dentes sapientiae - jó, to se tu bude sem tam objevovat; studuji totiž částečně zdravotnický obor a takhle se cvičím) jsem vyrazila na procházku se svým černobílým čtyřnohým kamarádem. Cestou jsem potkávala děcka s baťohama na zádech a tiše jim záviděla.

Jak jsme se doploužili domů (pes je starší a někdy se proto plouží), pes dostal najíst a já se jala učit fyziku (z děsivě tlustý knížky, která se ale děsivá opravdu jenom zdá, protože minimálně dvě třetiny z ní dělá matematika).

Moral of the story?
(-) Brains can be kind of an assholes
(-) Dogs are way better than sleeping pills (although for many people no less addictive)
(-) Do your exams BEFORE summer holidays, not after
(-) Set your alarm properly
(-) In case you have loud neighbours, use earplugs
(-) Write pointless entry in your diary about all of the above; write the last part in English for no obvious reason
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

The World Turned Upside Down

if buttercups buzz'd after the bee
if boats were on land, churches on sea;
if ponies rode men and if grass ate the cows
and cats should be chased into holes by the mouse;
if mamas sold their babies
to the gypsies for half a crown;
if summer were spring and the other way around,
then all the world would be upside down.